20 Yıllık Tecrübemiz ile Sizlere Sorunsuz Hizmet Veriyoruz..!

Açılış- Kapanış : 08:00 - 20:00

Sizlere Kesintisiz Hizmet Sunuyoruz.

Garantili Ürünler

Sorularınız için Tıklayınız.

0850 888 11 48 | 0850 888 40 48

Müşteri Hizmetlerimiz

Süs Havuzu Lambaları

Havuzlar her zaman evler eve yapılara estetik özellikler kazandıran ve insanların eğlenerek stres atmalarını sağlayan sistemlerdir. Bu nedenle havuzların her zaman estetik ve görsel olması, geceleri de ışıl ışıl olması çok önemlidir. Özellikle otellerde kapalı alanlarda yer alan havuzların şık bir şekilde aydınlatılması, süs havuzlarının amacına uygun olarak kullanılabilmesi için özel led sistemler ve süs lambaları kullanılmaktadır. Süs havuzları, tamamen süslemek amacıyla yapılmış, yapıldığı yere estetik bir görünüm kazandıran ve insanlara huzur veren havuzlardır. Özel olarak tasarlanmış olan süs havuzları için kullanılan süs havuzu lambaları da bu amaca uygun olarak seçilmeli ve kullanılmalıdır. Süs havuzu lambaları normal lambalardan farklı özelliklere sahip olan süs havuzu lambaları seçerken veya tedarik ederken şu özelliklerde olmasına dikkat etmelisiniz.

Renk dönüşümlü RGB havuz aydınlatma spotlarını süs havuzu lambaları olarak kullanabilirsiniz. Bu sayede havuzunuza istediğiniz zaman aralıklarında istediğiniz renkleri verebilirsiniz.

Su altı lambaları olarak tedarik edeceğiniz süs havuzu lambaları aynı zamanda fıskiye aydınlatması olarak da kullanılabilmelidir. Fonksiyonel özellikleri ile size alternatif kullanım imkanı sağlayan lambalar ile havuzu ve varsa fıskiyeyi aynı anda aydınlatabilirsiniz.

Montaj ayak aparatları ile kolayca monte edilebilen süs lambalarını monte ederken üç açılı olmasına dikkat etmelisiniz. Dokuz ledli süs havuzu aydınlatmaları 130 lumen aydınlatma şiddetine sahip olmalı, 390 mAh güce sahip olmalıdır.

Tedarik edeceğiniz süs havuzu lambaları hem sürücü hem de indikatör ile iç içe olacak şekilde elektrik akımını stabilize etmeli, bu sayede led ömrünü uzatmalıdır.

Süs havuzu lambaları seçerken en az 50.000 saat kullanım ömrüne sahip olması size uzun süre kullanım imkanı sağlar.

Tek renkli olarak da tedarik edebileceğiniz lambalar aynı zamanda çok renkli olarak da sizlere sunulmaktadır. Lamba seçerken havuzunuzun boyutlarına, havuzunuzun elektrik tesisat projelerine ve havuzunuzda yer alan süslemelerine uygun olarak seçmelisiniz.

Sıva altı ve sıva üşüt olarak iki farklı modelde sizlere sunulan süs havuzu lambaları için sıva üst model tercih edecekseniz estetik özelliklere sahip montaj ayakları ile birlikte almalısınız.

Yüksek ışık gücü, düşük enerji tüketimine sahip olan süs havuzu lambaları kullandığınızda enerji tüketiminiz düşük olacağı için faturanız kabarmayacaktır.

Süs Havuzu Lambaları Nasıl Uygulanır?

Eğer süs havuzu lambası olarak tercih edeceğiniz lambalar sıva üstü ise yapmanız gereken süs havuzunuzun rengi ile uyumlu renklere sahip montaj ayaklarını havuz tabanına, projesine uygun olacak şekilde monte etmelisiniz. Ayakların monte edilen lambalar kolayca ayaklara sabitlenerek lamba montajı tamamlanmış olur. Lamba montajı öncesinde elektrik tesisatının sağlıklı bir şekilde yapılmış olması gereklidir.

Eğer tercih edeceğiniz süs havuzu lambaları sıva altı ise havuz inşaatı sırasında yuvaları boş bırakılmış olan ve elektrik besleme tesisatları çekilmiş olan lambaları soket yardımı ile yerleştirebilirsiniz. Montaj işlemi oldukça kolay olan süs havuzu lambaları havuz zeminlerine uygulanabildiği gibi havuz yan yüzeylerine de uygulanabilmektedir

Süs Havuzu Lambaları Alırken Nelere Dikkat etmeliyim?

Süs havuzu lambaları alırken öncelikle havuzun ölçüleri ve şekli çok önemlidir. Alacağınız lambalar havuzu genel anlamda aydınlatmalı ve havuzun genel görünümünü bozmamalıdır.

Havuz uygulaması sırasında bırakılan yuvalara uygun olarak havuz süs lambaları seçilmelidir. Aksi durumda havuzunuz için yeterli ışık şiddeti sağlayamazsınız.

Sıva üstü havuz süs lambaları uygulamasında dikkat edilmesi gereken en temel konu montaj yapılacak yerler dikkatli bir şekilde seçilmelidir. Akdi durumda süs havuzunun estetik görünümüne zarar verebilir ve emeklerinizin boşa gitmesine neden olabilirsiniz.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *